vajinismus tedavisi ankara ücreti

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken tek sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin tek tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye mahzur olması ile oluşan, ruhsal kökenli aynı cinsel işlev bozukluğudur. Kadın seksüel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada tek engel varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli tabii sebebi olduğuna, ama altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de kadem parmaklarına denli yaygın birleşik şekilde görülebilir. tamamı bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağ ile ilgili yerleşmiş kimi negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla tek ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya tarz açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta devamını oku da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok spesiyal müşterek yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, yorgunluk duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda print yapmaları sebebiyle bir kez jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu için birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir müşterek dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziksel sarhoş olmak şartıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bikir zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin sadece tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli mühim nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla gereğinden zaviye çekeceği, çok ziyade nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler ayrılmış olduğu, eşeysel haz duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zecren evlendirilme, münasebet ve evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tamamlanmak neredeyse birçok ruhsal sorunlara niçin olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *